Activități educative

2017. április 10.

Prezentarea Olimpiadelor Kaufland

Prezentarea Olimpiadelor Kaufland Liceul nostru s-a situat pe locul al treilea in concursul național „Olimpiadele Kaufland”, obținând o sponsorizare în valoare de 20 000 de euro. Acest rezultat, alături de bunăvoința Episcopiei Romano-Catolice Oradea și de suportul părinților elevilor noștri au ajutat la îmbunătățirea calității demersului didactic în școala noastră, prin diverse dotări tehnice și nu numai. Astfel, joi, 6 aprilie 2017, școala a inaugurat o sală mutimedia și un spațiu de recreere în aer liber, în curte. Mulțumiri deosebite celor ce sprijină progresul nostru!

2017. március 21.

Am sărbătorit ziua Internațională a Poeziei

Am sărbătorit ziua Internațională a Poeziei Ziua Internațională a Poeziei a fost celebrată prin concursul de recitare și creație „Poeta faber”, coordonat de doamnele profesoare Estera Durne și Otilia Hercuț. Elevii au dat dovadă de curaj, abilități de interpretare, sensibilitate, determinare și talent.
Citește mai departe...

2017. március 08.

„Ziua mamei” la liceul Ady

„Ziua mamei” la liceul Ady Primăvara a sosit îmbrăcând inimi și chipuri în culoare și zâmbet. În proiectul „Ziua Mamei”, coordonat de d-na prof. Otilia Hercuț, copiii din clasele a V-a A, a V-a B și a XI-a E au creat dedicații celor mai scumpe ființe: mamele.

2016. december 24.

Zâmbet pentru copii

Proiectele de voluntariat au devenit deja o tradiție a școlii noastre. În fiecare an învățăm împreună adevărul cuvintelor „e mai ferice să dai decât să primești” și căi practice prin care ne putem dezvolta și demonstra atitudini și principii frumoase.

2016. november 19.

Ziua Internațională a Toleranței

A tolerancia napját ünnepeltük

Cu prilejul acestei mari sărbători a umanităţii, alegem să fim toleranţi, să promovăm împreună înţelegerea şi dialogul între oameni, popoare, limbi, culturi şi tradiţii.

2016. július 22.

Școala de Vară a Liceului Teoretic ,,Ady Endre” Oradea

Nyári iskola az Adyban

În săptămâna 18-22 iulie 2016, la Liceul Teoretic ,,Ady Endre”, au avut loc cursurile Școlii de Vară. Proiectul a avut ca principal scop valorificarea potențialului intelectual al copiilor cu privire la capa­citatea acestora de a-și perfecționa com­petențele acumulate în timpul anului școlar și de a le folosi în diverse contexte.