2020. február 09.

În perioada 28 februarie-9 martie 2020 clasele a VII-a A, a VIII-a A și a VIII-a B au participat la o serie de activități în cadrul proiectului „Ziua mamei”, derulat de doamna prof. Otilia Hercuț. Portretul mamei a fost edificat din perspectivă interculturală prin prezentării PPT, planșe-colaj și hărți mentale, acestea oferindu-le elevilor prilejul de a rememora treptele vieții parcurse cu sprijinul, răbdarea, iubirea, dedicarea și sacrificiul ființei dragi – mama.

Cu inimă recunoscătoare rostim și noi: mulțumim, mamă!