Deschiderea festivă a anului școlar 2018-2019

2018. szeptember 10.

Cu ocazia festivității de deschidere a anului școlar, bobocii Liceului Teoretic Ady Endre au fost întâmpinați atât de doamnele director și de veteranii liceului, cât și de reprezentanții cultelor. Tradiționalul ,,bun-venit” a fost urmat de câteva sfaturi și cuvinte de încurajare din partea invitaților, făcându-i astfel să uite de emoții și să se simtă parte dintr-o colectivitate mare. Elevii claselor a V-a și a IX-a au fost întâmpinați de reprezentanții claselor a VIII-a și a XII-a, Razman Botond și Istvan Zsuzsanna. După toate acestea, bobocii au primit emblema liceului, câte o cravată. Festivitatea a fost completată cu cântece și poezii.