Organizarea simulării EN VIII - 2019

2019. március 07.

În perioada 11-13 martie 2019 se desfășoară simularea evaluării naționale pentru elevii claselor a  VII-a și a VIII-a.

Consiliul Profesoral a hotărât că în această perioadă toți elevii  participă la ore.

Inclusiv elevii claselor a VII-a și a VIII-a participă la ore, la prima oră de la 7. 30, apoi de la 12. 30, potrivit orarului normal.

Probele EN VIII au loc în sălile 99 și 98, 97, 96, de aceea pe perioada acestora, 11, 12, 13 martie, va avea loc o schimbare a  unor săli de clase, astfel:

Clasa a X-a C –> în sala 33

Clasa a XII-a E –>laboratorul de biologie

Clasa a X-a D –>în laboratorul de geografie

Pentru alte informații, accesați linkul  Próbavizsga - 2019 - Simulare de pe prima pagină a site-ului școlii.

Pentru întrebări legate de probele de evaluare, vă puteți adresa membrilor comisiei de organizare a simulării EN VIII: Vad Márta, Ciubotariu Éva, István Zoltán, Antonie Csilla, Czirják Enikő, Tódor Éva, Kotró László.

Îi rugăm pe toți elevii ca pe parcursul desfășurării acestor probe, să se comporte civilizat, să dea dovadă de respect față de colegii lor din clasele a VII-a și a VIII-a.

Succes elevilor claselor a VII-a și a VIII-a!