Parteneriat cu Ungaria

2022. június 27.

În perioada 19-23 mai s-a derulat prima etapă a parteneriatului nostru cu liceul „Nagy Sándor József” din Budakeszi sub egida proiectului „Fără hotare”, parteneriat coordonat de prof. Tóth Márta. Cu această ocazie elevi din clasele a X-a A, a XI-a A și a XI-a C, coordonați de profesorii Cseke Sándor și Hercuț Otilia, și colegii lor de la liceul-partener Verebi Anett, Karskó János și Rimóczi Tamás au explorat istoria, literatura și cultura maghiară printr-o suită de activități extracurriculare. Frumusețea locurilor vizitate, bucuria aprofundării tradițiilor maghiare și dezvoltarea unei strânse prietenii cu partenerii noștri au definit această experiență.