Ziua porților deschise

2017. december 07.

Elevii claselor  a V-a și a IX-a de la Liceul Teoretic ,, Ady Endre”, alături de elevii claselor a IV-a din alte școli din oraș și județ, însoțiți de părinți și bunici,  au pășit pragurile liceului nostru pentru a cunoaște școala, condițiile oferite de aceasta și pentru a afla rezultatele deosebite cu care ne mândrim de-a lungul anilor. Au fost întâmpinați de doamna director, Vad Marta, în sala festivă a liceului, unde li s-au proiectat diverse activități care au loc în școala noastră. Deschiderea din sala festivă s-a încheiat cu un program de poezii, dansuri și cântece susținute de elevii clasei a IX-a D, după care toți cei prezenți au făcut turul școlii pentru a vedea laboratoarele bine echipate, iar apoi au avut ocazia de a-i cunoaște pe profesorii care predau la clasele a V-a și a IX-a. Profesorii i-au informat pe părinți în legătură cu metodele de predare și manualele folosite la clase.