Gólyahét

2022. november 07.

Idén is megrendezésre került az Ady Endre Elméleti Líceumban a gólyahét, melyet a gólyaavató ünnepség zárt. Az eseménysor legfőbb célja a kilencedikes diákok beilleszkedése és egymással, illetve a szervezőkkel, az Ady Endre Líceum Diáktanácsának tagjaival való ismerkedés volt. A gólyahét minden napja tematikus volt, ennek megfelelően bújhattak jelmezbe a diákok. A kreatív osztályok még témába illő kiselőadást is tartottak. Szünetben versenyeken vehettek részt, melyen osztályuknak pontokat szerezhettek. A pénteki gólyaavató ünnepség témája a modern mesevilág volt. Minden osztály 2-2  gólyát választott, akik mesehősök bőrébe bújva bemutatkozó előadást tartottak, játékokon és kvízen vettek részt. Az osztály többi tagja sem maradt ki a mulatságból, ugyanis ők videóval és táncelőadással készültek. A gólyaavató ünnepségen a nyertes osztályt tortával jutalmazták, a két képviselője őedig Vibe fesztiválbérletet nyert. A többi osztály sem tért üres kézzel haza, hisz ők éttermi és kávézó kupont, illetve édességeket kaptak. "Most már igazán az iskola diákjának érzem magam", válaszolta a szervezők kiértékelésére az egyik kilencedikes diák, akinek szavait a Diáktanács tagjai és tanárok is örömmel fogadták.