Fiatal önkéntesek karavánja

2017. március 06.

Március 6-án az Ady Endre Líceum dísztermében sor került egy diákoknak szóló képzésre Fiatal önkéntesek karavánja címmel, amit a Caritas Catholica szervezetének szatmári munkatársai tartottak. A képzés témája az önkéntesség fontosságának és az erre vonatkozó lehetőségeknek a mérlegelése volt. Ezen az alkalmon közel 200, IX.-XII. osztályos tanuló vett részt, közülük többen már aktív önkéntesként voltak jelen. A diákok csoportokat alkotva válaszoltak az önkéntes tevékenységre vonatkozó kérdésekre, mint például: Milyen az igazán belevaló önkéntes? Miért fontos a segítségnyújtás? Hol, milyen közegben lehet szükség az önkéntesek munkájára? Hova érdemes fordulni annak, aki hasonló tevékenységben venne részt? A szervezők ezekre a kérdésekre keresték a választ, illetve ők maguk is kiegészítették a résztvevők gondolatait. A foglalkozás végén a szervezők felhívták a diákok figyelmét arra, hogy valójában kevés erőbefektetéssel milyen sokat tudnak segíteni, és hogy óriási szükség van az önkéntes munkára szinte minden közegben. Ismertették a diákokkal a VOLO-projektet, melynek keretén belül a gyerekeknek lehetőségük adódik az önkéntes munkában való aktív részvételben. Aki ebből szeretne részt vállalni, regisztrálhat a www.volonet.ro internetes oldalon, ahol tudomást szerezhet a programlehetőségekről.