A Román Rendőrség Napja

2019. március 25.

A nagyváradi vár adott otthont a Román Rendőrség Napja alkalmából szervezett programoknak, amelyen részt vettek az Ady Endre Elméleti Líceum 6.osztályos diákjai is. A változatos program nagyon tetszett a diákoknak, beülhettek a rendőrautóba, bekapcsolhatták a szirénát, valamint a hangosbeszélőt is használhatták. Kipróbálhatták, hogy milyen ujjlenyomatot venni, de megismerkedhettek a rendőrség által használt fegyverekkel és felszerelésekkel is. A legizgalmasabb mégis a rendezvényt záró bemutató volt, ahol a rendőrség speciális egysége, egy tűzpárbajt követően, látványosan fegyverzett le „bűnözőket”. A legvégén pedig egy veszélyesnek ítélt csomagot is robbantással hatástalanítottak.