Cum Deo pro Patria et Libertate - II. Rákóczi Ferenc nagyságos fejedelem nyomában

2019. május 30.

            2019. május 18-án a XXVIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat keretében került sor a „Cum Deo pro Patria et Libertate - II. Rákóczi Ferenc nagyságos fejedelem nyomában” című történelmi vetélkedőre. Idén 21. alkalommal szerveztek az Ady Endre Elméleti Líceumban történelemversenyt középiskolások számára. A sok éves hagyományokkal rendelkező történelmi verseny célja, hogy középiskolai tanulóink e témában elmélyült ismereteket szerezzenek, valamint, hogy a versenyző csapatok tagjai a közös múlt nemes követőivé váljanak a szilárd történelmi ismeretek birtokában. A vetélkedőre három fős csapatok jelentkeztek. Az idei vetélkedőt a témában meghirdetett plakát- és rajzverseny egészítette ki. A diákok munkáit az iskola folyosóján állítottuk ki.

           A versenyt Apáti Timea és Ardelean Klementina, iskolánk történelemtanárai szervezték, a programot a budapesti Rákóczi Szövetség támogatta.

Az eredmények:

Történelmi vetélkedő:

I. helyezett – Ady Endre Elméleti Líceum csapata: Holló Blanka, Guba Áron, Papp Richárd - felkészítő tanár: Ardelean Klementina

II. helyezett - Horváth János Elméleti Líceum, Margitta csapata: Burca Irisz, Drimbó Réka, Dombi Bernadett, felkészítő tanár: Zatoschil Ballai Zsuzsa

III. helyezett - Ady Endre Elméleti Líceum IX. A csapata: Borz Carla, Borz Jenifer és Sebestyén  Szilvia, felkészítő tanár: Apati Timea.

Plakát es rajzverseny:

  1. helyezett:

 Doczi. Richard-Noel - plakát

 Kis-Mihály  Szilvia-Panna - rajzverseny

Pálhegyi Orsolya - rajzverseny

  1. helyezett:

 Kánya Lilla - plakát

Dobrai  Mercédesz-Ivett -  rajzverseny

  1. helyezett:

Papp  Zsófia - Csilla - plakát

Creţ  Klaudia-Henrietta -  rajzverseny

Gratulálunk a díjazottaknak!

 

 

 

 

     

 
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad