Mert olvasni jó!

2019. július 02.

Májur 29.-én délelőtt az Ady Endre Elméleti Líceum néhány önkéntes kilencedikes tanulója (Fazekas Noémi, Kacsó Éva, Sebestyén Szilvia és Vas Virág, IX.A) részt vett egy projektben, melyet a Gheorghe Şincai megyei könyvtár munkatársai immár nyolcadik éve, rendkívüli lelkesedéssel szerveznek, hiszen ennek célja az elemi iskolás gyermekek olvasásra buzdítása. Általában az év hónapjainak utolsó szerdáján szerveznek egy olyan eseményt, melynek meghívottjai kisiskolás gyermekek a tanítójukkal együtt, akik játékos, vidám olvasásra buzdító, megmozgató, ösztönző foglalkozáson vehetnek részt a könyvtár közösségi termében. Ez a foglalkozás többnyire idegen nyelven szokott zajlani nyelvszakos tanárok és önkéntes diákjaik, illetve egyetemista segítők közreműködésével, román és magyar anyanyelvű gyermekeknek. Az adys diákok a magyar nyelvű foglalkozást készítették elő a gyermekek számára, és vezették le Törös Noémi, önkéntes, végzős egyetemi hallgató rendkívüli segítségével, Csepregi Imola-Eszter magyartanár vezetésével. Ezen az alkalmon a Dimitrie Cantemir Általános Iskola III.D osztályának tanulói vettek részt, Chromec Krisztina tanítónő kíséretében. A gyermekek nagyon jól érezték magukat, szívesen vettek részt a tevékenységekben, élményként élték meg az együtt töltött órát. Mind a szervezők, mind pedig az önkéntesek sikerként élték meg ezt az alkalmat, hiszen a gyermekek lelkesedése, együttműködése, hajlandósága, bátorsága, elégedettsége ezt támasztotta alá. 

 
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad