Olaszországban nyaraltunk

2019. szeptember 16.

Olaszországban, Lignano Sabbiadoroban, a  Bella Italia Efa Village szálláshelyen töltöttek el egy hetet az 5.B osztály diákjai, néhányuk szülei és pár diák a 7., 10.és 12. osztályokból.

A 2019. aug.31. és 2019.szeptember 8. között zajló közös nyaralást Erdei István tanár úr szervezte elsősorban saját osztálya számára, de az ötödikesek csapata kiegészült nagyobbakkal is.

A kirándulás során a tengerpart és az aquapark mellett sokat sportoltunk, voltak szabadidős programjaink is, például városnézés, a szálláshelyen pedig esténként játszani is lehetett. A tenger nagy élmény volt mindenki számára, a gyerekek imádták, és kihasználták az általa nyújtott lehetőségeket. Viszont az igazi szórakozást az aquapark nyújtotta hatalmas csúszdáival és tiszta vizével.

Az ételek finomak voltak, megismerhettük az olasz konyhát, és azt, hogy a gasztronómiájuk alapja a tészta. Kisebb-nagyobb problémák előfordultak, de mindet sikerült orvosolni.

Nagyon örülünk, hogy eljuthattunk erre az utazásra, sok élménnyel gazdagodtunk.

Suta Krisztina, XII.A