Deschiderea anului școlar 2019-2020

2019. szeptember 09.

Deschiderea anului școlar 2019-2020 a avut loc într-o atmosferă festivă, cei aproximativ 700 de elevi prezenți ascultând cu emoție discursurile doamnei director Vad Márta, al parlamentarului Szabó Ödön și ai reprezentanților inspectoratului școlar, ai consiliului și ai bisericii. Celor noi veniți în școală li s-au oferit cravatele specifice școlii noastre, de către diriginți: Szabó Gergö pentru cls a V-a A, Fazekas Csilla- a V-a B, Toth Márta- a IX-a A, Kozma Éva- a IX-a C, Báthori Éva- IX-a D, Hanesz Annamària- a IX-a E, Kajántó Judit- a IX-a F. Bobocii de clasa a V-a au fost primiți de Blaskó Nóra, elevă din clasa a VIII-a, iar cei din a IX-a de Szabó Annabella, eleva din clasa a XII-a. Pentru cei prezenți Baranyi Tünde, cls a XI-a, a cântat cântece tradiționale secuiești, iar Dóczi Richard, cls a XI-a, a recitat ,, Isten tenyerén ébredtem" de Hamvas Béla.© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad