A 5.A osztály Mátyás király udvarában

2019. december 05.

A Nagyváradi Városi Múzeumban nyílt meg az a kiállítás, amely az „igazságos király” méltán híres középkori udvarába kalauzolja az érdeklődőt háromdimenziós alakok által. A tárlat nem szokványos módon mutatja be a középkor világát, a központi szereplő természetesen a sokoldalú, reneszánsz ember prototípusa, Mátyás király. A kiállítás kicsiknek és nagyoknak egyaránt érdekes: az odalátogató ötödikesek egy interaktív szobát vehettek birtokukba. 

 

A kiállításon bemutatott figurákat öt tematikus csoportba sorolták: humanizmus - vallástudomány; művészetek; építészet, szobrászat, festészet; háborúk és Fekete sereg; királyi udvar és diplomácia a középkorban, valamint zene és szerelem. A 5.A osztályt  Ardelean Klemetina és Czirják Enikő tanárnők kísérték el.© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad