Iskola másként 2. nap, 10. C - Szerelemösvény-foglalkozás

2020. január 21.

Ezen a Keddi napon Takács Ágnes és Mátrahegyi László, a dévai szent Ferenc alapítvány részéről eljöttek hozzánk. Nagy lelkesedéssel és konkrét példával illusztrálva rávezettek arra, hogy milyen is egy igazi párkapcsolat. Sok részletet tudtunk meg a mai nap folyamán ; például hogy milyen lépcsőfokok vannak amiken át kell jutni ahhoz, hogy igazi, mély kapcsolat alakuljon ki két ember között. A mesékben is a királyfi le kell győzze a sárkányt ahhoz, hogy megszabadíthassa a Királykisasszonyt a fogságából. A fő tanulság az talán, hogy amiért nem kell megküzdeni azt nem értékeljük igazén. Talán ezért is van annyi szétszakadt család napjainkban.