Szép eredmények a kolozsvári FLL (First Lego League) robotversenyen

2020. február 02.

A kolozsvári FLL (First Lego League) robotverseny regionális szakaszán iskolánk két csapattal indult, és  a 2-ik és 3-ik helyezést értük el. Ezáltal mindkét csapattal továbbjutottunk a bukaresti döntőbe. Az Ady-SOKK csapata első lett alapértékek versenyszámban. A verseny négy számból állt: robotjáték, robot design, kutatómunka és alapértékek/meglepetés feladat. A robotjátékban egy adott pályán a diákok által épített és programozott robot feladatokat kellett, hogy  megoldjon két és fél perc alatt. A robot design versenyszámban a robot építését programozását és feladatok megoldását kellett bemutatni és elmagyarázni a versenybíróknak. A kutatómunka versenyszámban egy a köztereket hasznosító innovációt kellett megtervezni. A meglepetés feladat az volt, hogy a csapattagok építsenek egy műanyagpohár piramist. A verseny után a várost is megnéztük részleteiben.

Robotrix (2-ik) csapat tagjai: Orbán Félix, Biro Csaba Cristian, Kólák Dávid, Haragos Bernadett, Varga Dávid, Magyari Ferenc, Deák Alex és Karton Maximilián, az Ady-SOKK (3-ik) csapat tagjai: Dénes Péter, Társi Kristóf, Laboncz Gergő, Dallos Lóránd és Székedi Dávid. Felkészítő: Kotró László-Lehel
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad