Bolyai Matematika Csapatverseny

2020. február 07.

A verseny jelmondata: „Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell ”

2020. január 11-én rendeztük meg immár harmadik alkalommal a Bolyai Matematika Csapatverseny elődöntőjét a 9-12. osztályosok számára. Iskolánk a Hunnia-Dél (Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megye, valamint Erdély) régióhoz csatlakozott, ahol évfolyamonként több mint 100 csapat versengett a minél jobb helyezésért. Iskolánkat 9 csapat képviselte, ebből három a legjobb hat között végzett. 9. osztályban az adys „Lyuzerném” csapat (csapattagok: Bodnár Mónika Brigitta, Rázmán Botond, Varga Dávid és Farkas Ábel) hatodik, 10. osztályban a „Nincs a negyediken” csapat (csapattagok:Kun Édua Boróka, Csegődi Katinka, Brinda Krisztián) ötödik helyezett lett. 12. osztályban a „Vár-Ady-KZSP” csapat (csapattagok:Kohán Zsófia, Csányi Patrik, Pásztor Kristóf, Szabó Anabella) második helyezést ért el. Felkészítő tanáraik: Báthori Éva, Bődi János.