Rendhagyó módon búcsúztattuk végzőseinket

2020. május 31.

Rendkívüli idők rendkívüli évzárója volt az idei, hiszen végzőseinktől a rádió hullámain keresztül vettünk búcsút. Bár a virágokkal feldíszített osztálytermekből való kiballagás, az iskola folyosóin, a kilencedikesek sorfala közötti méltóságteljes végigballagás elmaradt, és elmaradtak a megilletődött ölelések, a szeretetteljes mosolyok, a rádión keresztül mégis sikerült emlékezetes útravalóval útjukra bocsátanunk végzős diákjainkat. Az adys hagyományoknak megfelelően ezúttal is felcsendültek a Gaudeamus sorai, elhangzottak igazgató asszony szívhez szóló szavai, a szülőbizottság képviselője is elmondta ünnepi gondolatait, a tizenegyedikesek is búcsút vettek diáktársaiktól, és a tizenkettedikesek is elbúcsúztak az ittmaradóktól (a búcsúzó és búcsúztató szövegek,versek itt, a honlapon olvashatóak) . A legkiválóbbak, az évfolyam első, második és harmadik helyezettjei ezúttal is igazgatói méltatásban részesültek, ugyanúgy, mint azok a diákok, akik kiváló versenyeredményeikkel, az iskolai és iskolán kívüli rendezvényeken való sikeres szereplésükkel, tevékeny részvételükkel öregbítették az iskola hírnevét. Valamint azok a szülők is elismerésben részesültek, akik a reprezentatív szülőbizottságban kifejtett tevékenységükkel hozzájárultak az iskolai munka hatékonyabbá tételéhez. Különleges színfoltja volt ennek a különleges búcsúztatónak a végzős osztályfőnökök megszólalása, akik őszinte, megható szavakkal szóltak utoljára osztályukhoz. A rendhagyó búcsúztató annak a reményével ért véget, hogy idei végzőseinknek talán majd a valóságban is lehetőségük nyílik végigballagni az iskola folyosóin. A rendezvény ötletéért és megszervezéséért köszönet illeti elsősorban az iskola vezetőségét és a PluszFM rádiót, illetve a műsorban megszólaló osztályfőnököket, valamint a szereplést vállaló  búcsúzó és búcsúztató diákokat. 

 

Bucsuznak a tizenkettedikesek.docx - elmondta: Kohán Zsófia, 12.D, Kurucz Csenge, 12.E

Bucsuztatnak a tizenegyedikesek.docx- elmondta: Márton Ágnes, 11.A

http://www.adyliceum.ro/szervezodes/konyvtar/egy-polc-egy-konyv/cikk/1413/mi-mindig-bucsuzunk/  - elmondta Drăgan Anna, 11.D

 

 https://www.facebook.com/watch/live/?v=1189163781421028


© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad