Remek diákok reneszánsz remekei - avagy Shakespeare-szonettek 16.és 21. századi technikával

2020. november 20.

A 10.D osztály diákjainak szabadon választott magyarórai tevékenysége volt Shakespeare-szonettek szövegének korabeli és modern technikával, vagyis papíron vagy számítógépen való megtervezése. Vagyis a diákok a számukra leginkább tetsző műhöz megválasztották a betűtípust, a hátteret, illusztrációt terveztek, sőt, kipróbálták a lúdtollas-technikát is. Illetve a WordArt szófelhő generátor  segítségével olyan alakzatot készítettek a választott szonett szavaiból, mely maga is jelentést hordoz: a mű hangulatát vagy  fő gondolatát tükrözi.

A munkák Bodnár Mónika, Horváth Dalma Boróka, Hosszú Ágnes, Kovács Kinga, Kupás Nóra, Somlyai Emese és Vandrus Brigitta szorgalmát és alkotókedvét dicsérik. 
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad