Városnéző séta A Magyar Kultúra Hetében

2021. január 21.

Január 20-án a Magyar Kultúra Hete alkalmából, nagy örömmel és lelkesedéssel vetettük bele magunkat (IX. F) abba a városnéző sétába, amelyen iskolánk könyvtárosa Makai-Bölöni Judit, alias Cseresznye kalauzolt bennünket. Érdekes, mókás és ritka adalékokkal gazdagította ismereteinket városunk történelméről, elődeiről, nagy hírnevű, páratlan építészetéről és építészeti örökségünkről. A séta végén büszkén és felemelt fővel térhetünk haza, mert bizony van mire büszkék lennünk. Történetek, helyek, épületek, szobrok mind egyfajta töltöttséget hordoznak magukban, amelyet majd mi is a magunk módján továbbadunk. Egy igazi tartalmas és tanulságos időutazás volt ez, melynek várjuk a folytatását!

IX. F (Osztályfőnök: Ambrus Attila)
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad