Farsangi versek, rigmusok és játék A magyar kultúra napjára

2021. január 22.

A 6.A osztályosok saját készítésű kisfilmmel emlékeztek meg A magyar kultúra napjáról. A kultúránknak a népköltészethez és a népszokásokhoz kötődő szegletét választották, hiszen ez az, amiről órákon is szó esik mostanában, és mivel a farsangi időszakban vagyunk, ezért farsangi rigmusokat, verseket mondtak, és egy tréfás farsangi lóvásárt mutattak be zenével és tánccal. A szereplők: Popper Emma, Balló Ádám, Finta Zsombor, Ur Ádám, Sipos Dorka, Baki Iringó, Köteles Nóra. Ur Ádám a lóvásár-jelenet rendezője és betanítója is volt egyben, a felvétel létrehozásában pedig Barna Botond, Laczikó-Succhiatti Gregor és a szülők segítettek, akiknek ezúton is köszönjük az együttműködését!

 https://www.youtube.com/watch?v=yJV0c3Ym-cA&feature=share&fbclid=IwAR1PVsEwxijS7WAuu9feWwS6ev4Luge5Ag3stqhV5BdxFpvT7I9S1I4a9qk


© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad