'89 blog “Mit jelent számodra a rendszerváltás?”

2021. május 19.

Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa '89 blog “Mit jelent számodra a rendszerváltás?” címmel hirdetett blogpályázatán a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum 9.A osztályának diákjai is részt vettek. A 89Ady nevű csapat tagjai: Papp Szilvia, Árva Tamás, Kiss Dennis, Nagy Dávid és Tordai Csongor voltak, osztályfőnökük Cseke Sándor. Az általános és középiskolás diákoknak kiírt verseny során a résztvevők megismerkedhettek a blog műfajával. Online napló formájában egy rendszerváltás előtti személyes eseményt kellett bemutatniuk. Ez azért volt izgalmas, mivel a csapatnak először keresnie kellett egy olyan személyt, akivel olyan jelentősebb rendszerváltás körüli esemény történt, mely blog formájában bemutatható. A verseny az online oktatás alatt zajlott. A karantén időszakának végeztével a csapattagok újra találkozhattak, és átvehették aTőkés László által felajánlott jutalmat és az elismerő okleveleket.

Papp Szilvia