Időkapszula az Ady Endre Líceumban: A dolgok örök emlékezetéül

2022. május 09.

Az iskola fennállásának 250. évfordulóját ünneplő ünnepségsorozat első napján időkapszulát helyeztünk el az épület falában. Az Erdei István tanár ötlete nyomán készült  diófadobozba belekerültek mindazok a tárgyak, képek, üzenetek, melyekkel a ma diákjai és tanárai üzennek 50 évvel későbbi társaiknak, illetve kollégáiknak: jótanácsok, tréfás útmutatások, oklevelek, rögtönzések, az iskolaújság legfrissebb száma, egy legorobot, egy kézzel festett üvegdísz. Az időkapszulát arra a falra helyeztük el, melyen az épületszárny 1773-as építését megörökítő emléktábla áll. A különleges pillanatatot diákjaink tették még emlékezetesebbé: Kólák Emese 5.-es kisdiák Ady Endre Ifjú szívekben élek című versét adta elő, a Kajántó Judit tanárnő és Makai-Bölöni Judit könyvtáros által felkészített diákok pedig megzenésített Ady-verseket énekeltek gitár - és furulyakísérettel. Pék Sándor atya és Farkas Antal lelkipásztor áldását követően az emléktábla a következő 50 évre lezárt helyére került.

Kirkósa Enikő