Ady 250: Jamfest

2022. május 12.

Az iskolánk fennállásának 250 éves évfordulója alkalmából tartott eseménysorozat részeként szerda délután sor került a díszteremben megtartott Ady Jamfest koncertre. Ez már hagyománynak számít, többször is megszerveztük már. Ez egy örömzenélés, ahol diákzenekarok, tehetséges zenészek, énekesek, meghívottak léptek fel és ahol a tanári együttes is színesítette a zenei palettát. A mostani alkalom is gazdag zenei kínálatot biztosított, a régi idők slágereitől a pop és rock számokon át a freestyle rapig, ami már a műsor végén belecsúszott a szabad jammelésbe. Mérai Zalán volt az est házigazdája, ő konferálta fel az együtteseket, jó hangulatot teremtve a közönség soraiban. A műsort a tanárok zenekara indította, megemlékezvén a közelmúltban elhunyt nagy magyar zenészekről, majd megidézték a 60-as évek békedalait, a „Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról” és a „Hair” elhíresült dalaiból. Ezután következtek a diákfellépők: Lázár Jonatán diákunk gitáron adott elő számokat, utána Gergely Tamás volt diákunk lépett fel, aki a looper használat mestere, egész zenekart és vokálszekciót varázsolt a színpadra, majd Simai Mihaela zenetanárnő saját számait játszotta gitáron, sikeresen bevonva a közönséget is. A koncert további részében a zenekarok léptek fel, elsőként a Wrepperz, volt diákjaink sikeres együttese. Ők instrumentális számaikat mutatták be, ők már a nemzetközi ismertséget is elérték.  Következett közkedvelt meghívottként a Rius & Band, akiket ismerősként fogadott a közönség, saját és nagyon népszerű dalokat előadva, megmozgatva, megénekeltetve a jelenlévő diákokat. A sort iskolánk kiemelkedően tehetséges zenekara a Mock Surprise zárta. Nagy sikert arattak saját szerzeményeikkel. Dobosuk, Rázmán Botond és basszusgitárosuk, Molnár Dávid oroszlánrészt vállaltak a szervezésben is. Az est közös jammel zárult.

Kedvcsinálónak néhány link:

Rius & band