Nagyvárad mártírjaira emlékeztünk október 12-én

2022. október 12.

A X. A osztály diákjai és Apáti Tímea történelemtanár a tisztelet koszorúját helyezték el a Szent László plébániatemplom falán lévő emléktáblánál. 1944. október 12-én, a második világháború idején 12 Bihar megyei és nagyváradi katona, a város épített örökségét védve, megpróbálták megakadályozni a központi Körös-híd felrobbantását. Nem jártak sikerrel, a hidat felrobbantották, a katonákkal a németek sortüze végzett. A megemlékezésre 15.00 órától került sor, az ünnepi beszédek után a jelenlévők koszorúkat és virágokat helyeztek el.