SZÜLŐI TALÁLKOZÓ 2022

2022. november 08.

Remekül sikerült az elmúlt szombaton az adys szülők részére szervezett  találkozó. A Bihari tó kellemes környezete lehetőséget biztosított, hogy a régi és új szülők kötetlenül tudjanak beszélgetni, ismerkedni egymással és a vezetőséggel. Csoportjátékokkal kezdődött a nap, mindenkiről megtudhattuk, hogy hány gyereke van, honnan érkeztek, mi a kedvenc elfoglaltsága, milyen a szeme színe, melyik a legviccesebb története  stb. Ezek a kérdések mind alkalmasak voltak az ismerkedésre és a jóízű nevetésekre.  Játék után a bőséges ebéd és a finom sütemények elfogyasztása következett. Később körbeülős csoportos beszélgetésre került sor, ahol a szülők javaslatokat tehettek az iskola belső szabályaira (ROFUI). Megbeszélték, hogy jó lenne a telefonokat a diákok minden osztályban, minden óra előtt betennék 1 dobozba, hogy órán tudjanak figyelni. Jó lenne,a nem járnának haspólókban, festett hajjal, erős sminkkel, műkörmőkkel és piercinggel az iskolában. Javasolták, hogy osztályszinten legyen 1 egyenpóló vagy hoody, amit a diákok választanak ki maguknak. A tanulók tisztelettel beszéljenek a felnőttekkel, köszönjenek, és tartsák tisztán az újonnan felújított helyiségeket. Az iskola területén nem szabad elektromos cigarettát sem használni. Szóba került a gyerekek mentális fejlődésének lehetősége, erre esélyt kaphatunk osztályonként pályázati úton. A héten elkezdődik az iskola dísztermének a felújítása, ezért felvetődőtt a kérdés, hogy hol és milyen formában legyen megtartva a szülői bál, ez még nincs letisztázva, várunk még javaslatokat.  Nagyon sok  infomációt kaphattak a szülők  az igazgatónőtól az iskolai tevékenységekről. Mindenképp hasznosnak  nevezhető a szülői találkozó, és mivel a csoportkérdések alapján kiderült, hogy sokan szeretnek kirándulni, ezért a következő alkalommal lehetne együtt kirándulni valahova. Addig is maradunk a szép emlékekkel, és köszönünk mindent  a szervezőknek.☺

 

Debrenti Erika, a szülőbizottság tagja
Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

Nem kellenek a megálmodott álmok,
Új kínok, titkok, vágyak vizén járok,
Röpülj, hajóm,
Nem kellenek a megálmodott álmok. (Ady Endre) Intézményünk alkalmazottainak átoltottsága:
Situația vaccinării personalului liceului:

63 fő, 75%

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad