Ady Endre születésére emlékeztünk

2022. november 22.

Az iskola hagyományaival összhangban idén ismét szavalóversennyel ünnepelték az intézmény névadóját a kilencedik osztályosok. Az eseményen minden elsős középiskolás részt vesz minden évben. Az osztályok nemcsak a költő verseivel, hanem projektmunkák keretében életrajzának váradi vonatkozásaival, szerelmeivel, életművével is megismerkednek. A barátságos esemény során jutalmazzuk a legügyesebbeket, új tehetségeket fedezünk fel, és újra megbizonyosodunk arról, hogy Ady versei a 21. században is meg tudják szólítani a 14 éveseket. 

A versenyen idén Csepregi Imola magyartanár, Makai-Bölöni Judit könyvtáros és Coroianu Dávid 11.D osztályos diák, elkötelezett szavaló zsűrizett. 
Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

Nem kellenek a megálmodott álmok,
Új kínok, titkok, vágyak vizén járok,
Röpülj, hajóm,
Nem kellenek a megálmodott álmok. (Ady Endre) Intézményünk alkalmazottainak átoltottsága:
Situația vaccinării personalului liceului:

63 fő, 75%

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad