XXVI. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny 2017. március 23-27.

2017. április 12.

Felvidéken, Somorján rendezték meg az idén a Nemzetközi Magyar Matematikaversenyt. Iskolánkból Divin Péter XII. C osztályos tanuló jutott ki, és vett részt a verseny nemzetközi szakaszán. A versenyen kitűnő eredmények születtek, Divin Péter dicséretben részesült. Az ott töltött pár nap alatt gazdag programokon vehettek részt a versenyzők és a kísérő tanárok. Városnézés Somorján, Pozsonyban, a helyi kultúrházban megtartott Röpülj páva-győztes Csali néptáncegyüttes fellépése, amatőr színjátszó csoport előadása tette felejthetetlenné az ottlétet. A szervezők, a somorjai Madách Imre Gimnázium tantestülete kitűnő körülményeket biztosított a résztvevők számára. A sikeres rendezvény többről szólt mint matematikáról, köszönet érte mindenkinek.Köszönet a felkészítésért Báthori Éva tanárnőnek!
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad