Nagyszerű eredmények a magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny országos döntőjén

2017. május 02.

Több díjat is elhoztak diákjaink Besztercéről, a Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny országos döntőjéről. Dobogós helyezést ért el, és azáltal jogosult lett a tantárgyverseny nemzetközi szakaszán való részvételre a II. díjas Schmidt Anita (12. o) és a III. díjas Kurucz Csenge (9.o.). Dicsérettel tért haza Rázmán Botond (6. o.), Miheler Dóra (11.o.) és Farkas Réka (12.o). Ezen kívül számos különdíjat is hazahozhattak legügyesebb versenyzőink: a Besztercei Polgármesteri Hivatal különdíját Kurucz Csenge, Miheler Dóra és Schmidt Anita kapta meg, az RMDSZ különdíjával Rázmán Botond, Kurucz Csenge, Miheler Dóra és Farkas Réka tért haza, a Pro Zselyk Egyesület különdíját pedig István Zsuzsanna (10.o.) hozta el. Felkészítő tanáraik Kozma Éva, Kirkósa Enikő és Sarkadi Viktória voltak. Gratulálunk a kitűnő eredményekhez, büszkék vagyunk rájuk!