Újabb siker a Vermes Miklós fizikaverseny nemzetközi döntőjén

2017. július 04.

2017. június 19. és 22. között rendezték meg a Vermes Miklós fizikaverseny nemzetközi döntőjét Sopronban. Iskolánkat Salánki Miklós (X.D) és Kozma Tamás (XI.D) képviselte. Mindketten egy emlékezetes sváci kirándulásról (ahol, többek között, a Genfi CERN-ben és a híres zürichi Google -székházban is jártak) érkeztek Sopronba, és nagyon szépen teljesítettek: Salánki Miklós első lett, Kozma Tamás pedig hatodik. Rajtuk kívül az országos Öveges-Vermes fizikaversenyen kiemelkedő teljesítményt nyújtott Árva Norberty (VIII.A) és Divin Judit (VIII.A) is.

Gratulálunk!

Részletes eredmények :

Salánki Miklós: megyei szakasz I., országos szakasz II., nemzetközi szakasz I.

Kozma Tamás: megyei szakasz I., országos szakasz IV., nemzetközi szakasz VI.

Árva Norbert: megyei szakasz I., országos szakasz I., kijutott, de nem vett részt a nemzetközi szakaszon

Divin Judit:  megyei szakasz I., országos szakasz III., kijutott, de nem vett részt a nemzetközi szakaszon

Felkészítő tanáruk: Bogdán Károly