Arany-emlékév

2017. november 26.

A Rákóczi Szövetségnek köszönhetően november 12. és 14. között az Ady-líceum diákjai is részesei lehettek az Arany-emlékév programjainak. Iskolánkat hárman képviselték: Fándly Gergő, Kovács Zoltán és Madarász Ákos.

A gazdag programkínálat különleges élményekkel ajándékozott meg minden résztvevőt. A budapesti Millenium Hotelben való elszállásolás után az Erkel Színház Szerelmi bájital című vígoperáját tekintették meg, majd másnap a Petőfi Irodalmi Múzeumban Petőfi Sándor és Arany János életével kapcsolatos interaktív kiállításon vettek részt, a Sándor-palotában pedig  Áder János köztársasági elnök úrral találkoztak, és végigjárták az elnöki rezidencia nevezetesebb termeit is.