Adysok az országos matematika olimpián

2018. február 09.

Az elmúlt hétvégén a szovátai  Domokos Kázmér Gimnázium szervezte meg a magyar diákok számára a matematika olimpia országos szakaszát. Bihar megyét 23 diák képviselte, köztük nyolc adys: Halász Kristóf és Székedi Péter 5.osztályból, Bődi Kincső Lilla 8. -ból, Divin Judit és Árva Norbert Ákos 9. osztályból, Barabás Zóra 10. osztályból, Salánki Miklós 11.  és Jakabffy Balázs 12. osztályból.  A kétnapos megmérettetésen Árva Norbert Ákos az előkelő II. díjat szerezte meg, Salánki Miklós pedig dicséretben részesült. Ezzel az eredménnyel kijutottak a verseny nemzetközi szakaszára, amelyre az idén Kaposváron kerül sor márciusban. Gratulálunk minden versenyzőnek! A gyerekek felkészítő tanárai: Nagy Enikő Ilona , Bődi János, Kányádi Zoltán és Báthori Éva.
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad