Remek eredmények a Bolyai-matekversenyen

2018. március 05.

2018. január 5-én rendeztük meg első alkalommal iskolánkban a Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. évfolyamos elődöntőjét. Iskolánk a Hunnia-Dél (Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megye, valamint Erdély) régióhoz csatlakozott, ahol évfolyamonként több, mint 100 csapat versengett a minél jobb helyezésért, illetve az országos döntőre való kijutásért. Iskolánkat 9 csapat képviselte, ebből négy a legjobb hat között végzett. 11. osztályban az adys BMGA csapat (csapattagok: Fazekas Dóra, Fándly Gergő, Salánki Miklós és Takács Réka) negyedik, a Mátrix4 csapat (csapattagok:Csomay Eszter, Kovács Csenge, Vigh Viktória, Vezsenyi Ákos) ötödik helyezett lett. 10. osztályban az Ecceregy csapat (csapattagok: Csányi Patrik, Erdei Roland, Kovács Sándor, Pásztor Kristóf) az ötödik helyezést érte el. 9. osztályban a Báthrak csapata (csapattagok: Árva Norbert Ákos, Bede Ákos, Bíró Timea és Divin Judit) első lett, és így kijutott az országos döntőre. Erre február 24-én,  Budapesten került sor, ahol a Báthrak csapata harmadik helyezést ért el, ezzel elnyerve a jogot a júniusi nemzetközi döntőbe való részvételre. Felkészítő tanáraik Báthori Éva és Bődi János. Gratulálunk az eredményekhez, és sok sikert a nemzetközi döntőn, illetve a többi versenyen.© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad