Megyei helyezések és továbbjutók magyar nyelvi és irodalmi versenyeken

2018. március 26.

Szépen szerepeltek idén is diákjaink a nyelvész, helyesírási és irodalmi versenyeken. A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny első helyezettjei és továbbjutói a kolozsvári országos szakaszra Ács Kristóf (5.B ) és Rázmán Botond (7.B ), II. helyezett Székely Renáta (6.A), III.pedig Blaskó Nóra (6.A ) lett. Dicséretet Székedi Péter (5.) és Nemes Eszter (8.A) kapott. A Nyelvész-Bendegúz megyei döntőjén a hatodikos Blaskó Nóra szintén III. díjas lett. A legtöbb felkészülést és legátfogóbb tudást igénylő Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny első helyezettjei és az országos forduló résztvevői Rázmán Botond (7.A), Szabó Kincső (8.B), Baranyi Tünde (9.D), Kurucz Csenge (10.E), István Zsuzsanna (11.A), és ugyancsak továbbjutó a II. helyezett Drăgan Anna (9.D) is. Harmadik lett Nyíri Stefánia (9.C) és Szabó Annabella (10.D). Dicséretet Franțiu Alexandra (6.B), Nemes Eszter (8.A) és Szakács Ágnes (8.A) kaptak. Felkészítő tanáraik Csepregi Imola, Kirkósa Enikő és Sarkadi Viktória. Gratulálunk mindannyiuknak, és hasonló szép sikert kívánunk a kolozsvári, illetve a nagyenyedi országos döntőben is!© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad