Ünnepi műsor az aradi vértanúk tiszteletére

2018. október 06.

Október 6., az aradi vértanúk nemzeti gyásznapja. Az 1848–49-es magyar forradalom és szabadságharc leverése után osztrák megtorlás következett. 1849. október  6-án, reggel fél hatkor a legyőzött magyar hősökön súlyos bosszút állt a bécsi udvar. Négy honvédtábornokot golyó általi, kilencet pedig kötél általi halálra ítéltek. A történelem soha nem felejti emléküket. A hagyományoknak megfelelően az Ady Endre Líceum dísztermében Ardelean Klementina történelemtanár szervezésében  emlékműsorra került sor, amelyben az iskola 11.E osztályának diákjai az 1848/49-es szabadságharcban kivégzett 13 aradi vértanú emléke előtt tisztelegtek. A megemlékezésen a  9. osztályos diákok és tanáraik voltak jelen. A versekkel, levélrészletekkel, életrajzi dokumentumokkal a diákok a gyászos történelmi esemény fontosabb mozzanatait elevenítették fel, a vértanúk életét mutatták be röviden, és azokat a leveleket, amelyeket a kivégzésüket megelőző éjszakán családtagjaikhoz írtak. A zenei számok előkészítését és előadását Kajántó Judit kémiatanárnő állította össze. A műsor a Himnusz eléneklésével ért véget.© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad