Apáczai Csere János Nemzetközi Magyar Nyelv- és Irodalom Tantárgyverseny

2009. május 18.

Május 18-22. között iskolánk volt a házigazdája a magyar nyelv- és irodalom tantárgyverseny Kárpát-medencei döntőjének. A Bihar, Kolozs, Szatmár, Szilágy, Hargita és Kovászna megyéből érkezett csapatok mellett Magyarországról, Szerbiából és Ukrajnából is érkeztek diákok, hogy tanúbizonyságot tegyenek nyelvi és irodalmi tudásukról, kreativitásukról, és nem utolsó sorban, hogy megismerjék egymást, s megismerkedjenek Nagyvárad kultúrájával, a város és környéke történelmi és földrajzi sajátosságaival.

Iskolánk diákjai közül Székely Ágnes dicséretben részesült, Kőrösi Tünde és Géczi Júlia különdíjat kapott szép versmondásáért, csapatversenyben pedig másodikok lettek az adysok.