Nem mindennapi siker az Apáczai Csere János magyar nyelv, irodalom és kultúra nemzetközi tantárgyversenyen

2018. április 23.

Idén a székelyudvarhelyi Tamási Áron Líceum adott otthont a magyar tantárgyverseny nemzetközi döntőjének. Az Ady-líceum két diákja, István Zsuzsanna (11.A) és Kurucz Csenge (10.E) az előkelő III. helyen végzett a megmérettetésen. Ezzel az utóbbi évek magyar olimpiáinak legjobb eredményét hozták, hiszen a nemzetközi döntőbe bejutni önmagában is nagyszerű eredmény, ott pedig dobogós helyezést elérni igazán nem mindennapi teljesítmény. Méltán büszkék ők is sikerükre, de ugyanolyan büszkék rájuk felkészítő tanáraik – Kirkósa Enikő és Sarkadi Viktória - , és az iskola is, melynek hírét-nevét öregbítették kiváló szereplésükkel.

Ady 250

Nem kellenek a megálmodott álmok,
Új kínok, titkok, vágyak vizén járok,
Röpülj, hajóm,