Az Adyban zajlott az EMMV

2017. február 26.

Február 23–26. közt az Ady Endre Líceumban szervezték meg a 27. Erdélyi Magyar Matematikaverseny IX–XII. osztályos diákoknak szóló országos szakaszát. 126 diák vett részt 15 megyéből.

A nagyszabású rendezvény nyitóünnepségét csütörtök délután tartották az Ady Endre Elméleti Líceum dísztermében. Az egybegyűlteket házigazdai minőségében köszöntő Vad Márta igazgatónő felidézte, hogy néhány héttel ezelőtt még bizonytalan volt a IX–XII.-es osztályos diákoknak szóló 27. Erdélyi Magyar Matematika Verseny (EMMV) lebonyolítása két rendezőnek a visszalépése miatt is, azonban az összefogásnak, a támogatóknak és annak betudhatóan, hogy sikerült együtt dolgozni „az Adytól az Adyig, Nagyváradtól Bukarestig” végül sikerül ezt az akadályt elhárítani.