„A műsor már véget ért, ez csak ráadás. Elkezdődhet holnap egy másik folytatás.” – Elballagtak az Ady nyolcadikosai –

2017. június 13.

A 8.A (osztályfőnök Kirkósa Enikő) és a 8.B (osztályfőnök Fazekas Csilla) osztály közösen vett búcsút általános iskolás éveitől. Mivel sem iskolájuktól, sem tanáraiktól nem kellett elköszönniük – hiszen szinte kivétel nélkül itt folytatják majd  tanulmányaikat –, produkciójuk nem annyira könnyes-szomorkásra, mint inkább szellemes-humorosra sikeredett, tele ötlettel és vidámsággal. Mindkét osztály a maga iskolai mindennapjait mutatta be egyéni módon a díszteremben összegyűlt szülők, tanárok, rokonok, ismerősök előtt. Míg a 8.A előadását egy filmforgatás keretébe illesztett jól megkoreografált jelenetek jellemezték, a 8.B összeállításában a profizmussal előadott tánc és zene dominált. A fiatalok technika iránti fogékonyságát bizonyítja, hogy mindkét osztály kisfilmet is készített arról, hogyan látták, látják ők maguk és tanáraik az eltelt 4 évet. A műsort az osztályfőnöki köszöntők és a megérdemelt jutalmak kiosztása zárta. Az ünnepség utáni állófogadást az ünnepi torta felszeletelése és közös elfogyasztása koronázta meg.