XIV. Partiumi Ady Endre Szavalóverseny

2017. november 18.

Az Ady Endre születésének 140. évfordulójához kapcsolódó iskolai rendezvények legrangosabbika a 14. alkalommal megrendezett Partiumi Ady Endre Szavalóverseny volt. A két korcsoportban zajló versenyre idén Nagyváradon kívül Margittáról, Székelyhídról, Szalontáról, illetve Szatmár, Temes, Kolozs, Máramaros megyéből és Magyarországról is érkeztek versenyzők, akik egy-egy kötelező Ady-verset és a magyar költészet egyik általuk választott alkotását adták elő. A dr. Ile Erzsébet, Ágoston Palkó Emese, Boros Emőke Blanka magyartanárok, Veres-Kovács Attila lelkipásztor és Lélek Sándor Tibor bábművész alkotta zsűri döntése nyomán a 9–10. osztályos kategóriában első helyezést kapott Kocsis Alexandra (Horváth János Elméleti Líceum, Margitta), második lett Kovács Viktória (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti), harmadik Szűcs Tamás (Művészeti Líceum, Nagyvárad), dicséretben részesült Adam Viktória (Horváth János Elméleti Líceum, Margitta) és Veress Bernadett (Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad). A 11–12. osztályos kategóriában első lett Román Sarolta (Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár), második Zsorda Dorottya (Arany János Iskolacsoport, Nagyszalonta), harmadik Máté Emőke (Iosif Vulcan Főgimnázium, Nagyvárad), dicséretet kapott Szilágyi Kinga (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti) és Grebur Krisztina (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti). Tóth Márta tanárnő, a verseny szervezője fontosnak tartja azt is, hogy a megmérettetés mellett a részt vevő diákok és tanárok ellátogassanak valamely, Várad kulturális életében fontos szerepet játszó helyszínre is. Idén a Lorántffy Zsuzsanna Református Egyházi Központot és a váradi várat látogatták meg.