Magyar tantárgyverseny - harmadik nap

2019. április 26.

Az eredményhirdetés és díjkiosztás napja. A dolgozatok értékelésének napja. De ekkor került sor az általános iskolások nagyszalontai kirándulására és a középiskolások városnéző sétájára is. A versenybizottság elnöke, dr. Biró Annamária  is ezen  a napon tartott előadást a középiskolásoknak a klasszikus és kortárs  szövegek egymásra hatásáról. A díjkiosztó ünnepségen a versenybizottság elnöke, dr. Váradi Izabella  szólt a diákokhoz, tanárokhoz, Szabó Ödön parlamenti képviselő is méltatta a versenyt, és  Halász Ferenc, az RMPSZ partiumi régióelnőke, szintén gratulált a diákságnak. Az esemény ünnepi hangulatához az adys diákok megzenésített versekből álló összeállítása is hozzájárult. A díjak kiosztása után felemelő pillanat volt a vándorzászló átadása: Kéry Hajnal főtanfelügyelő-helyettes adta át a Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom  tantárgyverseny Bihar megyében készített zászlaját a jövő évi versenyt szervező megye képviselőjének, Gál Gyöngyi Szatmár megyei magyar szakos tanfelügyelőnek.

/www.biharinaplo.ro/helyi/2019/04/29/dijaztak-a-legjobbakat-a-tantargyversenyen.biharinaplo