XII. A - 2019 / 2020

27. Varga T. Tibor - Ruben

2019. október 26.

Jótékony összefogás Claudiáért

Jótékony összefogás Claudiáért A közösség áldozatkészségének ereje mutatkozott meg ez év elején Duma Claudia esetében, amikoris a halálosan beteg kislány számára megteremtődött az anyagi feltétele annak, hogy a különös, itthon kezelhetetlennek bizonyuló kórral küzdő kislány kikerüljön Olaszországba egy olyan kórházba, amely az övéhez hasonló problémákra szakosodott. Hosszú küzdelem után...

2018. november 02.

11. A - Iskola másként - Péntek

11. A - Iskola másként - Péntek Pénteken Ianc Dorothea  és Otilia Hercuț tanárnők segítették az osztályt az EU- t bemutató plakátjuk elkészítésében.

2018. október 30.

Várlátogatáson a 12.E és 11.A – "másként-kedd"

Várlátogatáson a 12.E és 11.A – "másként-kedd" A 12.E és a 11.A osztály Tóth Márta és András Emese osztályfőnökök kíséretében ma a várba látogattak. A vár udvarán nagy volt a forgalom, több ismerős és ismeretlen diákcsoporttal is összefutottunk. A vármúzeumban először a híres premier-kiállítást néztük meg Chirico, Dalí és Chagall bibliai témájú alkotásaiból, ezután pedig a Weöres Sándor- kiállítást, ahol végre nem csak nézni, de játszani is szabad volt a kiállított tárgyakkal. „Jó volna az iskolában is egy ilyen verstant tanító gép!” – jegyezték meg a diákok. A képeket Antal Sámuel (11.A) készítette.

2018. október 29.

Adysok a Bihari Naplónál

A 12.E és a 11.A osztályok Tóth Márta, András Emese osztályfőnökök és Ianc Dorotea tanárnő kíséretében a Bihari Napló szerkesztőségébe látogattak. Rais István főszerkesztő és Pap István szerkesztő- riporter fogadták az adysok küldöttségét. A diákok beleláthattak egy szerkesztőség belső életébe. Nemcsak a diákok kérdezték a munkatársakat a műhelytitkokról, de mint vérbeli riporter, Pap István is faggatta kollégáit. Végezetül kedvesen meg is vendégeltek mindnyájunkat: „Tudom, hogy nem a legegészségesebb koszt a ropi, a keksz és az üdítő, de legtöbbször a riporter is ezt ebédeli két helyszín közt, amikor sűrű napja van!”- kínált kedvesen a szerkesztő.