VIII. B - 2020 / 2021

18. VAD S. GERGŐ

2020. január 27.

A nagyváradi zsidóság nyomában

Nagyvárad történelmének része a zsidóság. Tervezők, építészek, orvosok, ügyvédek, mérnökök, gyógyszerészek, újságírók váltották ki a váradiak elismerését. A 7.B osztály több zsidó emlékművet látogatott meg: a neológ zsinagógát, az ortodox zsinagógát, a nagyváradi Rhédey-kertben (ma Bălcescu park) a Heyman Éváról mintázott szobrot és a nagyváradi Zsidó Történeti Múzeumot, Ardelean Klementina és Antonie Csilla tanárnők kíséretében.

2018. október 30.

6. B - Készülődés a csütörtöki bemutatóra az osztályban.

6. B - Készülődés a csütörtöki bemutatóra az osztályban. A 6.B osztály plakátokkal, képeslapokkal készült a másnapi osztálybemutatóra. A kidíszített osztályteremben így "spanyol hangulatot" teremtettek.

2018. október 30.

A 6.B keddi napja

A 6.B keddi napja Ezen a napon megnéztük Salvador Dali, Marc Chagall és Giorgio de Chirico biblikus témájú képkiállítását a vármúzeumban. Ezt követően sétáltunk, játszottunk a várudvaron.

2018. október 29.

Hétfői csapatépítés a 6.B-ben

A hétfői nap (2018.10.29.) programja: a hangsúly a barátokkal közösen átélt offline szórakozáson volt. Megnéztük a Johnny English Strikes Again című filmet a Lotus Cinema Palace-ban. Ezután megebédeltünk a KFC-ben. A tömegközlekedés szabályait is felelevenítettük (villamossal mentünk és jöttünk).