XII. C - 2020 / 2021

Matematika informatika - intenzív informatika szak
Osztályfőnök: Takács Péter László
18. UJVAROSI L. GERGÖ

2020. január 21.

Iskola másként XI.C Kedd

Iskola másként XI.C Kedd Reggel 8.30-kor a 11.C osztály a könyvtárban az adys diákok által megalkotott kisfilmeket nézte meg. Érdeklődve és büszkeséggel nézték és hallgatták a magyar nyelvről, kultúráról, önazonossagról szóló kisfilmet. Ezt követően a 3-as teremben Victor Hugo "Nyomorultak" című nagysikerű regényének 1998-as filmváltozatát nézték meg. Rövid beszélgetés után a Szent László Líceumba gyalogoltunk át, ahol már várt minket a megmászni való fal. Itt sokan kipróbálták legalább 2-szer is a falmászást. Egészségesen elfáradva, de élményekben gazdagon zártuk a napot.

2020. január 20.

A szerelem ösvénye

A szerelem ösvénye A XI.C osztály diákjai néhány XI.A-s diákkal együtt egy nagyon érdekes, mozgalmas és fiatalos stílusban előadott interaktív csoportmunkán vettek részt. "A szerelemösvény" nevet viselő foglalkozást a nagyváradi Szent Angéla Otthon igazgatója és két munkatársa tartotta. A középpontban a szerelem, az ismerkedés, a hűség kérdésköre állt, melyet szemléletesen közelítettek meg, különböző kedves játékokkal, kérdésekkel. A gyermekekben pozitív üzenetet és nyomot hagyott az alkalom, aminek remélhetőleg lesz még folytatása számukra.

2019. június 08.

Debreceni kirándulás a Rákóczi Szövetséggel

Debreceni kirándulás a Rákóczi Szövetséggel Rákóczi Szövetség által meghirdetett június 4-i diákutaztatási pályázat keretében, június 8-án több osztály (IX., IX.F, X.C, X.D, XI.C) diákjai hasznos és élménydús kiránduláson vehettek részt Debrecenben. A kálvinista Rómaként is emlegetett városban a sok látnivaló közül a Református Kollégium Múzeumának meglátogatásával kezdtük. A kollégiumot nem véletlenül nevezték „az ország iskolájának”, hiszen Lúdas Matyi, Toldi Miklós és Nyilas Misi megalkotói is e falak között tanultak.

2018. november 02.

10. C - Iskola másként - péntek

10. C  - Iskola másként - péntek A 10.C-s diákok, miután előző nap megbeszélték és kielemezték a látottakat, hallottakat, elkészítették az osztály közös plakátját. Röviden a lényege, az alapgondolata a plakátnak: Európa nagyon sokszínű, változatos kultúrájú népek hazája, ahol a demokratikus berendezkedés minden ország alapjellemzője, s igy megvalósul egyfajta egység a sokszínűségben. A gyerekek 11 és 12 óra  között leadták szavazataikat, míg a tanárok ugyanekkor végigjárva az osztályterméket szintén szavaztak. Hát kívancsian várjuk az eredményeket!... :)

2018. november 01.

10. C - Iskola másként - Csütörtök

10. C - Iskola másként - Csütörtök 4.nap: Ma az országbemutató előkészítése és a tulajdonképpeni bemutató zajlott. A gyerekek egy része az osztályban segédkezett, a belépő diákokat látták el a legkülönfélébb hasznos információkkal. Az osztály másik része kirajzott, és minden osztályba bejutva, gyűjtötték az információkat a holnap elkészítendő tablóhoz.

2018. október 31.

10. C - Iskola másként - Szerda

10. C - Iskola másként - Szerda 3.nap az osztály tagjai a Dániával kapcsolatos bemutatót készítették, és ennek megfelelően díszítették az osztályt: vágtak, ragasztottak, táblára írtak, anyagot gyűjtöttek és szerkesztették a powerpointos bemutatót. Holnap az utolsó simítások következnek, és a bemutató főpróbája reggel 8-tól.

2018. október 30.

10. C - Iskola másképpen - Kedd

10. C - Iskola másképpen - Kedd A 2.napunkon két tevékenységet szerveztünk: filmnézést és bowlingozás/biliárdozást a Lotus bevásárlóközpontban. Mindkét tevékenységen a diákok jól érezték magukat, és hasonló tevékenységeket szeretnének még a jövőben is.

2018. október 29.

10. C - Iskola másképpen - Hétfő

10. C - Iskola másképpen - Hétfő Az Iskola másképp-hét programjának első napján a 10.C osztály Flonta Ioan tanár úr és Takács Péter osztályfönök kíséretében Debrecenbe, az Agóra Tudományos Élményközpontba látogatott, majd azt követően a csapat  nagyobbik része az Aquaticum strandján élvezte az eltöltött órákat, míg egy kisebb csapat a Fórum Plázában kedvére nézelődött.