Ízelítő pályaválasztási kérdésekből

2019. március 06.

A Partiumi Keresztény Egyetem egyik oktatója és néhány, közgazdasági szakon tanuló hallgatója fogadták el meghívásunkat, és jöttek el osztályfőnöki órára, hogy bemutassák az egyetemet, az ott folyó diákéletet. A diákok számára érdekes volt arról hallani, hogy az igazán nagyot alkotó emberek mind sokoldalúak voltak, nem csupán egyetlen tudományterületen jeleskedtek. Éppen ezért Székedi Levente tanár úr arra biztatta a tizedikeseket, hogy legyenek nyitottak mindenre, hiszen nem tudhatják, hogy a gyorsan változó világban - tanulmányaik befejezése után - éppen mi lesz az a szakma, ami a megélhetésüket fogja biztosítani.