XII. E - 2020 / 2021

26. VERES K. VIVIEN - ALEXANDRA

2020. január 20.

A 11.E osztály programjai az Iskola Másként héten

Ahol nem képletekből és grafikonokból tanulható a tudomány - avagy a 11.E osztály látogatása a debreceni Agórában

A 11.E osztály látogatása a nagyváradi Vérközpontban

Iskolánk volt diákjai a pályaválasztásról beszélgettek a 11.E-sekkel és 10.F-esekkel

A Partiumi Keresztény Egyetem bemutatkozása

2019. október 21.

A 11.E osztály kirándulása a Királyerdő-hegységbe

A 11.E osztály kirándulása a Királyerdő-hegységbe Kihasználva a derűs, napsütéses, kellemes októberi napokat, október 18-20. között Révre kirándultunk. A Királyerdő rendkívül sokféle tájelemei, látnivalói közül nem hagyhattuk ki a Zichy-cseppkőbarlangot, amelynek teljes hossza 2700 m. Vezetőnket követve kis csoportunk csupán a barlang egyharmadát járhatta be, de így is számos érdekes cseppkőalakzatot láttunk.

2019. február 14.

Egészségnap az Adyban

2019. február 20-án, a IV. Semmelweis Egészségverseny keretén belül az Ady Endre Elméleti Líceum 10.E osztályának Polipeptidek nevű csapata megszervezi az Egészségnapot az iskola dísztermében.

Az esemény célja, hogy felhívjuk a diákok figyelmét a különböző betegségek veszélyeire és azok megelőzésére, illetve szeretnénk mindenkiben tudatosítani a helyes életvitel fontosságát.

2018. november 01.

10. E - Iskola másként - Csütörtök

A 10.E diákjai az "Iskola másként" héten  bemutatták Luxemburg érdekességeit.

Hivatalos név: Luxemburgi Nagyhercegség
Területe: 2586 km2
Lakosság: 412 000
Népsűrűség: 159 fő/km2
Főváros: Luxembourg
Államforma: alkotmányos monarchia, egykamarás parlamenttel
Pénznem: 1 luxemburgi vagy belga frank =100 centimes
Nyelv: luxemburgi (letzeburgi); francia és német
Vallás: keresztény (római katolikus 95%)
Elsődleges nyersanyagforrások: gabona, burgonya, szőlő, szarvasmarha
Fő gazdasági ágak: vas- és acélipar, vegyipar, bankügyletek, élelmiszergyártás, fém- és gépipar, mezőgazdaság, bortermelés

2018. október 29.

A 10.E-sek a mesebeli Máramarosban

2018. október 29-30. között osztályfőnökünk vezetésével felfedeztük Máramaros szépségeit.

Máramaros megye a Kárpátok északkeleti hajlatában, a Tisza-folyó forrásvidékénél található. Ennek a tájnak nagy része erdőkkel, mezőkkel patakokkal teli csodaszép hegyvidék. A vidéknek a föld mélyén még mindig számottevő só, arany-, ezüst- és vasérctartalékai vannak, de a hatalmas területen elterülő gazdag erdei is felbecsülhetetlen értékkel bírnak. Máramaros legnagyobb vonzereje a fennmaradt élő falusi kultúra, a népviselet, az évszázadok óta változatlan, hagyományos falvak a faragott kapukkal és különleges fatemplomaikkal.