XII. F - 2020 / 2021

2020. október 28.

Osztálytársuktól búcsúznak a 12.F-esek

Drága Matyi!

Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer lesz egy ilyen nap.

Semmi sem a régi már. Nehéz szavakba önteni érzéseinket, gondolatainkat. Itt állunk összeszorult torokkal, mélán bámulva magunk elé, és nem értjük, mi történt, csak keressük a miértekre a válaszokat.

2020. október 13.

A 12.F búcsúja Gergely Matyitól

A 12.F búcsúja  Gergely Matyitól

A 12.F osztály diákjai megrendítő megemlékezéssel vettek búcsút a csütörtökön tragikus hirtelenséggel eltávozott osztálytársuktól. Matyi arcképe elé égő gyertyákat, mécseseket, virágokat helyeztek, és megható, őszinte szavakkal, illetve Kosztolányi Dezső verssoraival köszöntek el tőle örökre. Az iskola igazgatói, tanárai és több diákja is lerótta kegyeletét az iskolaudvar kápolnája előtt kialakított emlékhely előtt.

„Okuljatok mindannyian e példán.
Ilyen az ember. Egyedüli példány.
Nem élt belőle több és most sem él
s mint fán se nő egyforma-két levél,
a nagy időn se lesz hozzá hasonló.” (Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd)

2020. október 12.

Részvétnyilvánítás

Mély megdöbbenéssel értesültünk szeretett diákunk, Gergely Mátyás hirtelen és tragikus haláláról. Drága Matyi! Fájdalommal vesszük tudomásul, hogy úgy döntöttél, egy jobb és tisztább világot választasz, és itt hagytál bennünket. Nehezen hisszük el, hogy nem látjuk többé kedves mosolyod, nem lesz alkalmunk többé beszélgetni veled.

„Többé soha / nem gyúl ki halvány-furcsa mosolya. / Szegény a forgandó, tündér szerencse, /hogy e csodát újólag megteremtse.” (Kosztolányi Dezső)

Reméljük, hogy nyugalomra találsz ott, abban a másik világban. Mindig szeretettel fogunk Rád emlékezni, és nem felejtünk el soha!

Az Ady Endre Elméleti Líceum közössége őszinte részvétét fejezi ki a fájdalomtól megtört családnak.

2018. november 01.

10.F – Iskola másként – Csütörtök és péntek

10.F – Iskola  másként – Csütörtök és péntek A csütörtöki nap folyamán Litvániát mutattuk be az osztályunkba látogató diákoknak. Akinek nem volt szerepe a bemutatóban, a többi osztálytól gyűjtötte az információkat az Európai Unió különböző országairól. Pénteken az osztály elkészítette az EU-t bemutató plakátot.

2018. október 31.

10.F – Iskola másként – Szerda

10.F – Iskola  másként – Szerda Szerdán az országbemutató előkészítése volt a feladat. Mi a sorsoláson Litvániát kaptuk, ezért megpróbáltunk egy érdekes beszámolót produkálni. Az osztály egy része PowerPoint-bemutatót készített, néhányan plakátot rajzoltak, a lányok litván néptáncot tanultak, a többiek az osztálytermet díszítették.

2018. szeptember 03.

Beszámoló egy bécsi és balatoni osztálykirándulásról

2018. július 9-én, hétfőn, Vári-Nagy Enikő osztályfőnöknőnk és Buna Boglárka tanárnő kíséretében 6 napos osztálykirándulásra indultunk, amiből négy napot Bécsben, kettőt pedig a Balatonon, Fonyódon töltöttünk.

A korai indulás és a majdnem fél napot magába foglaló utazás ellenére mindannyian – mind a tanárok, mind a diákok – készen álltunk egy  délutáni sétára Bécs belvárosában. Ez nem tartott sokáig, de arra épp elég volt, hogy rácsodálkozzunk a város gyönyörű épületeire, és hogy fagyizzunk egyet a központban.

2017. október 31.

Iskola másként-heti kirándulás a 9.F-ben

A hét fénypontja a  9.F osztály számára a kirándulás volt az Érdmindszent-Nagykároly-Kaplony útvonalon.