9.E - Iskola másképpen - Hétfő

2018. október 29.

A hétfői napot a 9.E osztály az iskolában kezdte, ahol a közelgő Gólyabál táncainak átismétlése történt, majd a már hetek óta tartó Ady-projekt folytatásaként Ady-sétán vett részt. Megismerkedtünk azokkal a helyszínekkel, amelyek Ady számára fontosak voltak abban a néhány évben, amíg Nagyváradon tartózkodott. Az EMKE kávéház, a Nagyváradi Napló szerkesztősége, a ház, melyben szobát bérelt, majd a valamikori Royal kávéházba is bekérezkedtünk, ahol a váradi szecesszióról is beszélgettünk. Ezután a Mülleráj következett, ahol Deák Bernadett elszavalta a Fölszállott a páva című Ady-verset. Végül elsétáltunk a Léda-házig. Visszaérve az iskolába folytatódtak a  jó hangulatú táncpróbák.