XII. A - 2022 / 2023

29. VARGA A. MIRIAM - RENÁTA

2022. március 01.

Szent László-kiállításon a nagyokkal

Szent László-kiállításon a nagyokkal Iskolánk 11. A, C, F osztályos diákjai Branner Erzsébet, német és Fazekas Csilla, angol-francia szakos tanárnőkkel együtt meglátogatták a püspöki palotában a városalapítónkról szóló Szent László-emlékkiállítást. A március 1. reggeli hűvös időjárás ellenére meleg fogadtatásban volt részünk a kiállításon, ahol Perei Benita világított rá pár érdekes mozzanatra a lovagkirály életéből. Köszönjük a kiállítást és a lehetőséget, hogy ott lehettünk.

2020. január 23.

Iskola másképp - 9. A és C

Iskola másképp - 9. A és C Csütörtökön várlátogatásra mentek azok a diákok, akik nem vettek részt a Maratoni napon. Az A-ból 8-an, a C-ből 14-en. Megcsodáltuk az ódon falakat, a múltról beszélő köveket, majd Porsztner Kitty muzeológus irányításával és szakavatott tárlatvezetésével megtekintettük a Leonardo da Vinci találmányait és a Mátyás király korát felelevenítő két kiállítást. A végén pedig kipróbálhattunk korabeli játékokat, illetve különböző játékok (puzzle, keresztrejtvény, kirakós játékok, stb.) segítségével idézhettük meg a reneszánsz korát. Tartalmas időtöltés volt.

2020. január 21.

9. A és C osztály diákjai Nagyszalontán felkeresték az Arany-emlékhelyeket

9. A és C osztály diákjai Nagyszalontán felkeresték az Arany-emlékhelyeket A magyar kultúra napján a 9. A és C osztály diákjai Nagyszalontán felkeresték az Arany-emlékhelyeket. Az Arany-házban és a múzeumban számos érdekes ismerettel gazdagodtak. Hazaindulás előtt a szoborparkban időztek, majd megkoszorúzták Arany János szobrát.