XII. C - 2022 / 2023

Matematika informatika - intenzív informatika szak
Osztályfőnök: Kozma Éva
27. ZILAHI I. ALEXANDRA

2022. október 04.

Időutazás a nagyváradi Szent László téren

A drezdai bibliabuszt látogattuk meg az Ady Endre Elméleti Líceum 12. C osztályának diákjaival.  A Bibelmobil, vagyis a Bibliabusz érdekes, interaktív kiállítás. Lelkes, érdeklődő kis csapatunk hálás a Királyhágómelléki Református Egyházkerületnek, Vinczéné Pálfi Judit lelkésznek, a KREK missziói előadótanácsosának, hogy részese lehetett ennek a bemutatónak, amelyről élményekkel és új ismeretekkel gazdagodva tértünk haza.

Módi Kinga, vallástanár.

2022. május 11.

Német tantárgyverseny a Partiumon

Német tantárgyverseny a Partiumon Április 13-án, diákok a 11 C osztályból részt vettek a Partiumon megszervezett tantargyversenyen. Kettő csapat jelentkezett a 11 C osztályból.

A leányok csapata Fruhling: Nagy Alexandra, Zilahi Alexandra,  Kovács Ivett, Lőrincz Krisztina, Radu Vivien.

A fiúk csapata LUFTWAFFLE:

Magyari Ferencz, Kulcsár Gerzson, Antal Norbert, Várdai  Valter

Ügyesek voltak, gratulálunk nekik, szépen szerepeltek.

2022. március 01.

Szent László-kiállításon a nagyokkal

Szent László-kiállításon a nagyokkal Iskolánk 11. A, C, F osztályos diákjai Branner Erzsébet, német és Fazekas Csilla, angol-francia szakos tanárnőkkel együtt meglátogatták a püspöki palotában a városalapítónkról szóló Szent László-emlékkiállítást. A március 1. reggeli hűvös időjárás ellenére meleg fogadtatásban volt részünk a kiállításon, ahol Perei Benita világított rá pár érdekes mozzanatra a lovagkirály életéből. Köszönjük a kiállítást és a lehetőséget, hogy ott lehettünk.

2020. január 23.

Iskola másképp - 9. A és C

Iskola másképp - 9. A és C Csütörtökön várlátogatásra mentek azok a diákok, akik nem vettek részt a Maratoni napon. Az A-ból 8-an, a C-ből 14-en. Megcsodáltuk az ódon falakat, a múltról beszélő köveket, majd Porsztner Kitty muzeológus irányításával és szakavatott tárlatvezetésével megtekintettük a Leonardo da Vinci találmányait és a Mátyás király korát felelevenítő két kiállítást. A végén pedig kipróbálhattunk korabeli játékokat, illetve különböző játékok (puzzle, keresztrejtvény, kirakós játékok, stb.) segítségével idézhettük meg a reneszánsz korát. Tartalmas időtöltés volt.

2020. január 21.

9. A és C osztály diákjai Nagyszalontán felkeresték az Arany-emlékhelyeket

9. A és C osztály diákjai Nagyszalontán felkeresték az Arany-emlékhelyeket A magyar kultúra napján a 9. A és C osztály diákjai Nagyszalontán felkeresték az Arany-emlékhelyeket. Az Arany-házban és a múzeumban számos érdekes ismerettel gazdagodtak. Hazaindulás előtt a szoborparkban időztek, majd megkoszorúzták Arany János szobrát.

2019. december 17.

9.C-s versenyző a TUDEK-en

9.C-s versenyző a TUDEK-en A Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciája (TUDEK) 2019. december 6-8. között került megrendezésre Marosvásárhelyen, a Bolyai Farkas Elméleti Líceumban. A versenyre tíz szekcióba nyolcvan középiskolás diák dolgozatának nevezését fogadták el. A legfiatalabb indulóként a történelem, oktatástörténet, művészettörténet kategóriában mutatkoztam be, A Waffen-SS ruházata, felszerelése és fegyverzete az 1944-1945-ös magyarországi harcok idején című munkával és egy korabeli tárgyakból berendezett kiállítással. Témavezetőm Fazakas Gábor tanár úr volt.